Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat6. 6. 2014 - Korejští Jambinai zahrají temný postrock na tradiční nástroje

PRAHA [Econnect/Rachot] - Představitelé temného korejského postrocku skupina Jambinai se představí na svém prvním turné po Evropě. Jambinai je korejské uskupení, které vytváří zcela novou formu hudby. Hrou na korejské tradiční nástroje jako je haegun, piri a geomungo spojené s elektrickou kytarou a elektronikou vytváří hutný postrock až avantgardu. Na podiu pražského Paláce Akropolis se objeví v úterý 10. června. Celý text ::kultura::
 

Vybrat5. 6. 2014 - Arnika: Budoucnost bez jedů hledá nová fotosoutěž

PRAHA [Econnect/Arnika] - Krátkým příběhem zahajuje sdružení Arnika zbrusu novou fotosoutěž o životním prostředí. Současnosti se někdy říká „Doba plastová“. Mnoho lidí si v topné sezoně při pohledu z okna a hlubokém nádechu často říká „No jo, zase ten Můj soused komín“. „Jak žít dobře, zdravě a ekologicky šetrně“, když při toulkách okolo rybníků a řek nejeden přemítá, jestli to, na co kouká, je „Voda živá nebo voda mrtvá“. Lidé však stále žijí „Aktivně pro přírodu a životní prostředí“ a svým známým se chlubí „Takhle kompostuju já“. Jmenuje se „Budoucnost bez jedů“ a podrobnosti najdou zájemci na webu http://budoucnostbezjedu.cz/. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5. 6. 2014 - Ohrožený morčák velký vyvedl v areálu železáren mladé

PRAHA [Econnect/ČSO] - Hejno s dvaadvaceti mláďaty kriticky ohroženého druhu ptáka morčáka velkého zaznamenali před pár dny v areálu Třineckých železáren (TŽ) jejich zaměstnanci. Kontrola budek osazených loni pro morčáky prokázala, že další mláďata by se měla v Třinci vylíhnout během příštích týdnů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4. 6. 2014 - Plzeňští za květen objeli zeměkouli na kolech a koloběžkách

PLZEŇ [Econnect/CpŽPZ] - Přes 250 lidí, kteří se v Plzni letos aktivně zapojili do kampaně „Do práce na kole“, najezdilo během května více než 41 300 kilometrů. 27 týmů absolvovalo do práce na kole více než 2/3 všech květnových cest, takže jejich členové budou zařazeni do slosování o hodnotné ceny v hlavní celostátní soutěži. Většina plzeňských týmů pak absolvovala alespoň polovinu cest do práce na kole nebo koloběžce. Celkem se v 18 městech zapojilo 5786 účastníků, kteří ujeli dohromady více než 1 250 000 kilometrů. Plzeňským Cyklozaměstnavatelem roku byla vyhlášena firma IntraWorlds s.r.o. Dopravní absurditou v Plzni byl vyhlášen sloup trolejového vedení nedávno nesmyslně umístěn doprostřed cyklostezky v Borské ulici. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3. 6. 2014 - Kavárna POTMĚ letos nově servíruje i speciální černobílou zmrzlinu

PRAHA [Econnect/Světluška] - Ve čtvrtek 5. června se na Ovocném trhu v Praze již po desáté otevřou dveře Kavárny POTMĚ, kterou pořádá Světluška – Nadační fond Českého rozhlasu. Ve 13 hodin ji slavnostně zahájí Dana Batulková, David Novotný a Roman Paulus. Uvnitř kavárny se o Vás postará zkušený tým nevidomých hostesek, průvodců a číšníků. Její návštěvou přispějete do sbírky Světluška 140 Kč a jako památku na neobyčejný zážitek si odnesete hrníček. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat3. 6. 2014 - Kvalitní ochranu šumavské přírody požaduje v petici 25 555 signatářů, podpořily ji i respektované osobnosti

PRAHA [Econnect/Hnutí Duha] - Návštěvníci Národního parku Šumava a lidé z celé republiky apelují peticí na zákonodárce, aby nedopustili likvidaci chráněné přírody špatným zákonem – třeba takovým, který navrhl senátor Tomáš Jirsa z Hluboké (ODS) a jeho kolegové. Petiční výbor – Jaromír Bláha z Hnutí DUHA, profesor Pavel Kindlmann z Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR a herec Petr Vacek – předal dnes senátorům spolu s průvodním dopisem Petici za dobrý zákon o Národním parku Šumava, kterou zatím podepsalo 25 555 milovníků šumavské přírody. Převzal ji předseda senátního Výboru pro vzdělávání, kulturu, lidská práva a petice Jaromír Jermář. Petiční výbor potom přijal předseda Výboru pro záležitosti Evropské unie senátor Miroslav Krejča. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19. 5. 2014 - Díky tričku káva zdarma. Soutěžící v Do práce na kole objedou kavárny

PRAHA [Econnect/Auto*Mat] - Kávu zdarma po celý den bude ve středu servírovat vybraných patnáct pražských kaváren těm, kdo přijedou na kole v soutěžním tričku Do práce na kole. Oblíbená doprovodná akce „Kafe na triko“ se uskuteční 21. května také v Brně, kde bude kávu rozvážet kavárna na kole. Obsluha podniků bude mít napilno, do soutěže Do práce na kole se celkem zapojilo 5768 lidí, přičemž v Praze jezdí 2242 a v Brně 947 soutěžících. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19. 5. 2014 - Dobrovolníci o víkendu uklidili přes 500 černých skládek

PRAHA [Econnect/Ekosmák] - V rámci akce Ukliďme Česko, jež proběhla pod záštitou Ministerstva životního prostředí v sobotu 17. května, sesbírali účastníci 350 tun odpadů. I přes nepřízeň počasí se místní úklidové akce uskutečnily na 280 místech po celé ČR, jen v některých městech a obcích severní Moravy, kde byla vyhlášena povodňová výstraha, se akce přesunula na pozdější termíny. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19. 5. 2014 - Charita pomůže obětem povodní na Balkáně

PRAHA [Econnect/Charita ČR] - Rozsáhlé oblasti v Srbsku a v Bosně a Hercegovině zasáhly v těchto dnes ničivé povodně, které si v Rozsáhlé oblasti v Srbsku a v Bosně a Hercegovině zasáhly v těchto dnech ničivé povodně, které si vyžádaly několik desítek obětí a způsobily obrovské materiální škody. Charita ČR se zapojí do pomoci obětem. Ze svého krizového fondu uvolnila 100 000 Kč a vyhlásila veřejnou finanční sbírku a dárcovskou SMS. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat16. 5. 2014 - Arnika: Méně znečištění a více práv lidem – cíle nového českého projektu v Kazachstánu

PRAHA [Econnect/Arnika] - Žhavé debaty o tom, nakolik se v budoucnu budou moct lidé účastnit rozhodování o povolení staveb a záměrů, které ovlivní kvalitu jejich života, jsou aktuální nejen v Česku. Podobnými tématy žije i Kazachstán. Česká nevládní organizace Arnika tady rozjíždí tříletý projekt, jehož cílem je pomoct místním lidem aktivně se účastnit rozhodovacích procesů v místech jejich domovů, najít místa kontaminovaná průmyslovým znečištěním nebo ohrožené části přírody a přiblížit, jak získávat informace o životním prostředí. Pomohou i ukázky konkrétních kauz z Česka. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13. 5. 2014 - Festival Colours of Ostrava nabízí špičku současné nezávislé scény

OSTRAVA [Econnect/Colours of Ostrava] - Celkem patnáct kapel a hudebníků přibývá do letošního programu festivalu Colours of Ostrava na Full Moon stage, která je stejně jako loni věnována nezávislým jménům současné hudební scény. “Žánrový rozptyl je ohromný, ale všechny spojuje jasný osobní názor a touha dělat hudbu svého srdce a hlavně po svém. Ať už jde o pop, elektroniku, rock’n’roll nebo třeba rap,” říká dramaturg této scény Michal Pařízek. Celý text ::kultura::
 

Vybrat9. 5. 2014 - Hnutí Duha: Mládkův plán srazí naši závislost na ruském plynu

PRAHA [Econnect/Hnutí Duha] - Hnutí Duha dnes uvítalo záměr ministerstva průmyslu investovat peníze zejména z evropských fondů do energetických renovací statisíců domů, o kterém referuje dnešní tisk. Ekologická organizace poukázala, že program může podstatně snížit českou závislost na dováženém zemním plynu a uhelných dolech. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9. 5. 2014 - Tisíce Čechů se chystají společně posnídat na fairtradovém pikniku

PRAHA [Econnect/NaZemi] - V sobotu 10. května se uskuteční již čtvrtý ročník pikniku Férová snídaně ve vašem městě. Jedná se o ojedinělý koncept, kdy se ve stejný den a ve stejný čas na více než stovce míst po celé ČR sejdou tisíce lidí, aby daly najevo, že podporují fair trade. Stane se tak na Světový den pro fair trade, který se slaví každoročně druhou květnovou sobotu. Happening se těší stále větší oblibě. Zatímco v roce 2011 se Férová snídaně konala ve 41 městech a v roce 2012 v 57, loni to bylo již 87 míst a celkem snídalo 2 800 lidí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30. 4. 2014 - Hnutí Duha: Naše malá země je pátým největším vývozcem elektřiny na světě. Čína je až za námi

PRAHA [Econnect/Hnutí Duha] - Výstavba nových jaderných bloků a udržování obstarožních uhelných elektráren jsou nejen drahé, ale také zbytečné. Hnutí DUHA v rámci seriálu Číslo týdne (www.cislotydne.cz) upozorňuje, že malá Česká republika je pátým největším vývozcem elektřiny na světě. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29. 4. 2014 - Jaderná energie je v celém světě na ústupu. Je vytlačována rychleji, než předpokládaly nejodvážnější odhady

PRAHA [Econnect/Hnutí Duha] - Tendr na nové temelínské reaktory dle předpokladů skončil, protože ČEZ nezískal příslib veřejné finanční podpory. Je to dnes běžný případ. Jaderná energetika ve světě vyklízí své dřívější pozice, počet reaktorů i jejich globální výkon klesají. Na otevřeném energetickém trhu nemají nové jaderné elektrárny šanci proti jiným zdrojům. Limity jaderné energetiky jsou dány zejména růstem investičních nákladů, potřebou zvyšování bezpečnosti, tlakem na vyšší odpovědnost za jadernou škodu i alternativami přinášejícími stále levnější elektřinu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28. 4. 2014 - Ropákem roku 2013 se stal prezident Zeman, Zelenou perlu získal Andrej Babiš

BRNO [Econnect/Děti Země] - Ropáka 2013 získal Miloš Zeman a Zelenou perlu 2013 Andrej Babiš. Rozhodlo o tom 90 členů Komise ze 113. Celkem 90 členů nezávislé Komise ze 113 rozhodlo o vítězi 22. ročníku ankety „Ropák roku“ o antiekologický čin a 19. ročníku ankety „Zelená perla roku“ o antiekologický výrok. Členy Komise jsou např. sociolog Jan Keller, filozof Erazim Kohák, písničkář Pepa Nos, teatrolog Vladimír Just a další. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25. 4. 2014 - Prázdniny s Brontosaurem pošlou dobrovolníky na 30 táborů do 6 zemí. Letos už počtyřicáté

PRAHA [Econnect/Hnutí Brontosaurus] - Prázdniny s Brontosaurem jsou nejstarší akcí svého druhu v Česku. Na letní dobrovolnické tábory Hnutí Brontosaurus vyráží mladí lidé (15 až 26 let) už 40 let. Spojení smysluplné práce, zážitků a nových přátel každoročně přiláká na 1 500 účastníků. Ti kromě Česka a Slovenska letos pomohou i v severní Indii, Rumunsku, Srbsku a na Ukrajině. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat25. 4. 2014 - MŽP schválilo Plán péče o NP Šumava. Nezajišťuje ale dostatečnou ochranu nejcennějších částí Šumavy

PRAHA [Econnect/Hnutí Duha] - Ministerstvo životního prostředí dnes schválilo plán péče o Národní park Šumava, základní odborný dokument, který slouží jako podklad pro rozhodování správy NP i pro další plánovací činnosti. Plán péče je po schválení pro správu parku závazný. Území ponechané přírodě se podle něj bude sice rozšiřovat, ale jeho současná, výchozí rozloha má být pouhých 23%. Přitom před nástupem vlády ODS to bylo více než 30% rozlohy parku. Rozhodnutí bývalého ministra Martina Bursíka, která to umožnila, opakovaně potvrdil soud jako správná. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24. 4. 2014 - V sobotu projede Prahou tradiční cyklojízda

PRAHA [Econnect/Auto*Mat] - Praha-Kola městská, kola horská, skládačky, elektrokola, koloběžky či oprášené bicykly po prarodičích vyrazí společně v sobotu 26. 4. z náměstí Jiřího z Poděbrad. Tisíce účastníků se na Velké jarní cyklojízdě chystají připomenout, že Praha - oproti moderním evropským městům - o využití kola pro pohyb městem v lepším případě mluví, sotva kdy však reálně koná. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24. 4. 2014 - České ženy jsou znechuceny z politické scény. Ve volbách by rády daly přednost ženským kandidátkám

PRAHA [Econnect/Fórum 50 %] - České ženy jsou znechuceny z politické scény, o konkrétní politická témata se však aktivně zajímají. Ženské kandidátky ve volbách do Evropského parlamentu jsou pro ně přitažlivé a daly by jim přednost. To vyplývá ze studie, kterou dnes představilo Fórum 50 %, organizace usilující o vyvážené zastoupení žen a mužů v politice a rozhodovacích pozicích. Fórum 50 % zároveň zahájilo kampaň na podporu kandidátek v květnových evropských volbách. Celý text ::gender::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 125 | Další

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz